fbpx

Aktüel Haber; Haberler, Eğitim, Sağlık, Spor, Medya

Asgari ücrete Temmuz’da ek zam gelecek mi? 2022 Temmuz ayında asgari ücret ne kadar olacak?

İşçi ve işverenlerin gündeminde yer alan asgari ücret ara zammı ile ilgili son gelişmeler haklında bilgi almak isteyen vatandaşlar, Temmuz ayında asgari ücrete ek zam gelip gelmeyeceği konularını da yakından takip ediyor. Peki, asgari ücrete Temmuz’da ek zam gelecek mi? 2022 Temmuz ayında asgari ücret ne kadar olacak?

Sürekli yükselen enflasyon ve her alanda yapılan kademeli zamlar vatandaşın alım gücünü giderek düşürmeye başladı. 2022 Ocak ayında asgari ücrete yapılan zamlar ekonomik şartların değişmesiyle birlikte vatandaşın erinde eriyip yok oldu.

google news abonelik

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. NOT: İçeriklerimizde reklam verenlerimiz çerezlerinize uygun gösterimler yapmaktadır. Sitemizde görsellerden ve yön tuşlarından galerileri gezebilirsiniz. Ayrıca Ekonomi haberleri, altın fiyatları, döviz kurları ve borsa hisse senetleri gibi günlük olarak piyasa verilerini sizlere ücretsiz sunuyoruz. Bu güncel kurlara göre bankanızdan kredi çekebilir ve kredi kartı borcunuzu kapatabilirsiniz.