fbpx

Aktüel Haber; Haberler, Eğitim, Sağlık, Spor, Medya

Herhangi bir dini inancı olmadığını açıklayan ünlü isimler1

Ünlü isimler dini inançlarını çoğu zaman açıklamaktan çekinir. Toplumun her kesimine hitap ettiklerinden ötürü bunu bir tercih olarak kullanırlar. Fakat bazı kişiler bunun tam tersine cüretkar bir şekilde inançlarını ifade edip, bununla da yetinmeyip çoğunluğu Müslüman olan kitleye rağmen dini değerlere saygısız itamlarda bulunabiliyor. Birçoğu bu sözlerinden ötürü davalık olmuş, bazılar da ülkeyi terk etmek zorunda kalmıştır. Hatta gittikleri ülkelerde de bu hakaretlerine devam etmişlerdir.

Dini inancı olmayan ünlü isimler kim?
Gerek gündemin yoğun oluşu, gerekse farklı etmenler ünlülerin İslam’a bu sözlerini unuttursa da arşivlerde bu sözler yerini korumaya devam ediyor. Çoğunluğu Müslüman olan bir ülkede ”İslam’a hakaret eden ünlüler” de unutulmuyor.

İçlerinde ünlü Yeşilçam oyuncusu İlyas Salman’ından, şarkıcı Sagopa Kajmer lakaplı Yunus Özyavuz’un bulunduğu, modacı Barbaros Şansal’dan oyuncu Levent Üzümcü’nün yer aldığı isimler, hem Allah inançlarının olmadığını söylediler hem de inanan kişileri toplumun alt tabaksından gördüler. Bu açıklamalarının ardından dönem dönem tepkilerle karşılaşsalar da söylemlerinden geri adım atmadılar. Bu bağlamda dini inancı olmayan 20 ünlü ismi sizler için derledik.

google news abonelik

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. NOT: İçeriklerimizde reklam verenlerimiz çerezlerinize uygun gösterimler yapmaktadır. Sitemizde görsellerden ve yön tuşlarından galerileri gezebilirsiniz. Ayrıca Ekonomi haberleri, altın fiyatları, döviz kurları ve borsa hisse senetleri gibi günlük olarak piyasa verilerini sizlere ücretsiz sunuyoruz. Bu güncel kurlara göre bankanızdan kredi çekebilir ve kredi kartı borcunuzu kapatabilirsiniz.