fbpx

Aktüel Haber; Haberler, Eğitim, Sağlık, Spor, Medya

Putin gözünü Karadeniz kıyılarına dikti! Savaş Türkiye’ye geliyor

İngiliz medyasında yer alan haberlere nazaran, Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik müdahalesi 9. gününde sürerken, Putin’in asıl maksadı Karadeniz kıyısını denetim altına almak. Bunun için de en büyük liman kenti olan Odessa’yı alarak, Ukrayna’yı Karadeniz’den koparmayı hedefliyor.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin dokuzuncu gününde, Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin, Ukrayna’nın Karadeniz’e olan bağlarını büsbütün kesmeye yöneldi. Rus ordusu, Herson’u ele geçirirken, savaşın başından beri birinci büyük kazanımını elde etmiş oldu

google news abonelik

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. NOT: İçeriklerimizde reklam verenlerimiz çerezlerinize uygun gösterimler yapmaktadır. Sitemizde görsellerden ve yön tuşlarından galerileri gezebilirsiniz. Ayrıca Ekonomi haberleri, altın fiyatları, döviz kurları ve borsa hisse senetleri gibi günlük olarak piyasa verilerini sizlere ücretsiz sunuyoruz. Bu güncel kurlara göre bankanızdan kredi çekebilir ve kredi kartı borcunuzu kapatabilirsiniz.