fbpx

Aktüel Haber; Haberler, Eğitim, Sağlık, Spor, Medya

Son dakika: Rusya’dan Türkiye için korkutan uyarı: İstanbul Boğazı…

Son dakika: Rusya’nın İstanbul Boğazı için yaptığı ‘tehlike’ uyarısı dikkat çekti. Rusya Federal Güvenlik Servisi yaptığı açıklamada Ukrayna’nın Karadeniz’de döşediği mayınlarda kopmalar olduğu ve bu mayınların İstanbul Boğazı ve Akdeniz’e ulaşabileceği açıklandı. İşte korkutan uyarının detayları…

SON DAKİKA | KARADENİZ’DEKİ MAYINLARDA KOPMALAR TESPİT EDİLDİ
Rusya’nın Ukrayna’ya başlattığı saldırıların ardından Rus güçleri, Azak Denizi dahil olmak üzere Ukrayna’nın birçok Karadeniz’e kıyısı olan noktada kontrolü ele geçirmişti. Rusların saldırılarına karşı Ukrayna ordusu ise ülkenin Karadeniz kenti olan Odessa açıklarına mayınlar döşemişti. Son gelişmelerin ardından Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB) tarafından yapılan açıklamada, Odessa kenti açıklarına döşenen mayınlar için önemli bir risk ihtimaline değinilerek, Ukraynalılar tarafından Odessa açıklarına döşenen mayınlarda kopmalar başladığı kaydedildi.

google news abonelik

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. NOT: İçeriklerimizde reklam verenlerimiz çerezlerinize uygun gösterimler yapmaktadır. Sitemizde görsellerden ve yön tuşlarından galerileri gezebilirsiniz. Ayrıca Ekonomi haberleri, altın fiyatları, döviz kurları ve borsa hisse senetleri gibi günlük olarak piyasa verilerini sizlere ücretsiz sunuyoruz. Bu güncel kurlara göre bankanızdan kredi çekebilir ve kredi kartı borcunuzu kapatabilirsiniz.